INNOPUR SPORT PU TOPCOAT MAT

Ürün Kodu :

INNOPUR SPORT PU TOPCOAT MAT

TANIM
INNOPUR SPORT PU TOP COAT MAT, İki komponentli, alifatik (sararmaz) poliuretan esaslı, solvent içeren, esnek, soft yüzey oluşturan, UV ve hava koşullarına dirençli renklendirilmiş son kat kaplamadır.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR SPORT PU TOP COAT MAT, aşınma direnci, UV dayanımı ve mat-parlak görünüm istenen beton, poliüretan ve epoksi zeminler üstüne son kat kaplama olarak kullanılır.

UYGULAMA

Uygulama İçin Gerekli Çevre Koşulları
Maksimum ortam nemi %80 olmalı-Ortam sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı-Açık alanlarda uygulamaya başlamadan 24 saat önce, uygulama esnasında ve uygulamadan 24 saat sonra yağmurlu olmamalı-Zemin sıcaklığı o anki şebnemleşme (çiğ düşme) sıcaklığının 3 °C üzerinde olmalı. Ortam sıcaklığı-Ortam Nemi-Şebnemleşme Sıcaklığı tablosunu firmamızdan isteyiniz.

-INNOPUR SPORT TOP COAT MAT sıcaklığı 15-25 °C arasında olmalı.

Uygulama İçin Gerekli Zemin Koşulları
Zemin sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı. Solvent içermeyen yüzey kaplama sistemlerinin son katı 3 gün içinde atılmalıdır. Eskiden uygulanmış zemin üzerine son kat atılacak ise veya tekrar kaplama süresi aşılmış ise gerekirse zımpara işlemi yapılmalıdır.

Yüzey Hazırlığı
Zemin yüzeyi kuru, temiz sağlam ve yüke dayanan yapıda olmalı. Yüzeyde yapışma kuvvetlerini zayıflatacak yağ, vaks, gres, su iticiler, tutunmamış kolayca kalkabilen serbest parçalar ve tozu uygun bir yöntem ile temizlenerek uzaklaştırılmalıdır.

Karıştırma
INNOPUR SPORT PU TOP COAT MAT, Çift komponentli olup A: B-12:3 (ağırlık) oranlarında karıştırılarak kullanılır.2 Komponentli poliüretan sistemlerde tavsiye edilen karışım oranlarında A ve B komponentlerinin homojen karışımı maksimum performans açısından çok önemlidir. Önce A komponenti karıştırılarak çökme varsa homojen hale getirilir. A komponentinin içine B komponenti dökülür.200-300 d/d bir karıştırıcı ile minimum 3-4 dakika karıştırılır. Ambalaj çeperleri ve dip tarafları karıştırıcı kanatları ve mala ile iyice sıyrılır. Tekrar 1 dakika daha karıştırılır. Belirlenmiş miktarda özel kurutulmuş kuvars kumu katılarak ilave bir 2-3 dakika daha karıştırılır.

Uygulama
A ve B komponentlerinin homojen olarak karıştığından emin olunmasından hemen sonra rulo ile uygulamaya geçilir. Minimum 2kat uygulama yapılmalıdır.

KARIŞIM KULLANIM SÜRESİ
2 komponentli polyuretan sistemlerin uygulama koşulları ortam sıcaklığına çok bağlıdır.

Sıcaklığın Artışı İle
✓ A ve B komponentinin reaksiyonu hızlanır
✓ Hızlı kıvam kazanır ve bu yüzden daha çabuk yüzeye yayılmalıdır.

Sıcaklığın Azalması İle
✓ A ve B komponentlerinin reaksiyonu yavaşlar
✓ Tava ömrü daha uzundur
✓ Akışkanlık azalır.

Yoğunluk artışından dolayı daha fazla tüketilir.2 Komponentli Poliüretan sistemlerde A komponenti ile B komponenti kimyasal reaksiyona girer ve ısı açığa çakarak karışımın sıcaklığı artar. Karıştırılan miktarın artışı ile sıcaklık artışı daha yüksek ve hızlı olur. Özellikle sıcak günlerde uzun çalışma ve işleme zamanı elde etmek için karışımın hemen yüzeye yayılması önemlidir. Karışım tam ambalaj yapılmış ise daha küçük hacimli kaplara alınabilir veya yüzey alanı geniş kaplara alınabilir veya daha az miktarlarda (tartarak) karışım yapılarak bu etkiler minimize edilebilir. Bu sebeplerden dolayı INNOPUR SPORT PU TOP COAT MAT ‘in stok sıcaklığı 15-25 °C arasında olmalıdır.

UYGULAMA ARAÇLARI
Rulo ile uygulaması yapılır.

SARFİYAT
100-150 gr/ m²

RENK
Tüm Ral renkleri

TEMİZLİK
Yaş iken Tiner ile yapılabilir. Kürünü aldıktan sonra mekanik olarak temizlenebilir.

RAF ÖMRÜ
Orijinal ambalajlarında 15-25 ºC arasında kuru koşullarda muhafaza edilmeli. Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı. Bu koşullarda raf ömrü 1 yıldır.

AMBALAJ
A Komponenti 12 Kg Teneke kova
B Komponenti 3 Kg Teneke bidon

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...