INNOPUR SPORT PU SELF 3025

Ürün Kodu :

INNOPUR SPORT PU SELF 3025

TANIM
INNOPUR SPORT PU SELF LEVELING 3025, esnek, self levelling (kendiliğinden yayılan) elastomerik yapıda, solventsiz 2 komponentli poliüretan esaslı sportif amaçlı zemin kaplama malzemesidir.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR SPORT PU SELF LEVELING 3025, sıvı olarak tatbik edilen çok amaçlı spor zemin kaplaması olup darbe direnci ve dayanımı yüksek atletik zeminler oluşturur. INNOPUR SPORT SELF 3025 kauçuk granül kullanılarak üretilen şiltelerin yere serilmesi ile veya kauçuk granüllerin yerinde dökülmesi ile veya poliüretan köpük şiltelerin yere serilmesi ile oluşturulan esnek zeminlerin kaplanması için de kullanılabilir. Bu çok katlı spor zemin sistemleri oldukça servis ömrü uzun, basketbol, voleybol gibi geleneksel tüm spor aktiviteleri için uygun zeminler oluşturur. Ayrıca ahşap gibi diğer yüzeyler üzerine uygulanması da mümkündür. INNOPUR SPORT PU SELF 3025 kullanılarak elde edilen zeminlerin kimyasal direncini, renk stabilizesini artırmak için uygun bir UV dayanımlı son kat kullanılması tavsiye edilir.

UYGULAMA

Uygulama İçin Gerekli Çevre Koşulları
Maksimum ortam nemi %80 olmalı-Ortam sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı-Açık alanlarda uygulamaya başlamadan 24 saat önce, uygulama esnasında ve uygulamadan 24 saat sonra yağmurlu olmamalı-Zemin sıcaklığı o anki şebnemleşme (çiğ düşme) sıcaklığının3 °C üzerinde olmalı. Ortam sıcaklığı-Ortam Nemi-Şebnemleşeme Sıcaklığı tablosunu firmamızdan isteyiniz.

Uygulama İçin Gerekli Zemin Koşulları
INNOPUR SPORT PU SELF 3025 beton zeminler üzerine uygulanacak ise

✓ Zemin sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı.
✓ Zemin betonunun nemi %4’den az olmalı. Gerekirse uygun bir cihaz ile ölçüm yapılmalı.
✓ Yeni beton zeminler en az 28 günlük olmalı.
✓ Zemin betonun kopma mukavemeti Min. 1,5N/mm² olmalıdır.

Karıştırma
INNOPUR SPORT PU SELF 3025, 2 komponentli olup A: B-16:3,5 (ağırlık) oranlarında karıştırılarak kullanılır.2 Komponentli poliüretan sistemlerde tavsiye edilen karışım oranlarında A ve B komponentlerinin homojen karışımı maksimum performans açısından çok önemlidir. Önce A komponenti karıştırılarak çökme varsa homojen hale getirilir. A komponentinin içine B komponenti dökülür.200-300 d/d bir karıştırıcı ile minimum 3 dakika karıştırılır. Ambalaj çeperleri ve dip tarafları karıştırıcı kanatları ve mala ile iyice sıyrılır.

Uygulama
A ve B komponentlerinin homojen olarak karıştığından emin olunmasından hemen INNOPUR SPORT PU SELF 3025 yüzey hazırlığı yapılmış zemine önce 0,5-06 Kg/m² arasında olacak şekilde taraklı mala veya çek çek ile uygulanır. Nihai INNOPUR SPORT PU SELF 3025 uygulanmasından önceki bu uygulama daha düzgün bir satıh elde edilmesini sağladığı gibi olası hava kabarcıklarından dolayı oluşacak kabarmaları da önler. INNOPUR SPORT PU SELF 3025 hava kabarcıklarını atma özelliği özel olarak katılan kimyasal katkılar ile geliştirilmiş olmasına rağmen uygulamadan sonraki 10-15 dakika içinde kirpi rulo uygulaması yapılması tavsiye edilir.2 Komponentli Poliüretan sistemler neme karşı daha reaktif olması dolayısı ile uygulamadan sonraki 24 saat boyunca yüzeyin su ile teması önlenmelidir. Aksi halde köpürmeler olabilir.

KARIŞIM KULLANIM SÜRESİ
2 komponentli poliüretan sistemlerin uygulama koşulları ortam sıcaklığına çok bağlıdır. Aynı zamanda karışımın kullanım süresi karıştırılan miktarda çok bağlıdır.

Sıcaklığın Artışı İle
-A ve B komponentinin reaksiyonu hızlanır-Hızlı kıvam kazanır ve bu yüzden daha çabuk yüzeye yayılmalıdır.

Sıcaklığın Azalması İle
-A ve B komponentlerinin reaksiyonu yavaşlar-Tava ömrü daha uzundur-Akışkanlık azalır. Yoğunluk artışından dolayı daha fazla tüketilir.2 Komponetli Poliüretan sistemlerde A komponenti ile B komponenti kimyasal reaksiyona girer ve ısı açığa çıkarak karışımın sıcaklığı artar. Karıştırılan miktarın artışı ile sıcaklık artışı daha yüksek ve hızlı olur. Özellikle sıcak günlerde uzun çalışma ve işleme zamanı elde etmek için karışımın hemen yüzeye yayılması önemlidir. Veya karışım yüzey alanı geniş bir tavaya alınabilir veya tartım yaparak küçük miktarlarda karıştırma yapılabilir.

UYGULAMA ARAÇLARI
Taraklı mala veya çek-çek ile uygulama yapılabilir.

SARFİYAT
1 mm zemin kaplaması elde etmek için 1 m²’ye 1,15-1,25 Kg arasında kullanılmalıdır.

RENK
Ral renkleri

TEMİZLİK
Yaş iken Tiner ile yapılabilir. Kürünü aldıktan sonra mekanik olarak temizlenebilir.

RAF ÖMRÜ
Orijinal ambalajlarında 15-25 ºC arasında kuru koşullarda muhafaza edilmeli. Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı. Bu koşullarda raf ömrü 1 yıldır.

AMBALAJ
A Komponenti 16 Kg Teneke kova
B Komponenti 3,5 Kg Plastik bidon

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...