INNOPUR SPORT PU SEALER 4065

Ürün Kodu :

INNOPUR SPORT PU SEALER 4065

TANIM
INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065, çift komponentli poliüretan esaslı, yüksek oranda tiksotropik özelliğe sahip, %100 solidli,solvent içermeyen mastik özelliklerine haiz bir macundur. Kimyasal reaksiyon ile ortam sıcaklığında kürlenir.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065, kauçuk granüllerin yerinde döküm uygulaması ile veya granüllerin şilte haline getirildikten sonra zemine serilmesi ile oluşturulan spor zeminlerin geçirimsizliğini sağlamak gözeneklerini ve boşlukları doldurmak, kauçuk şilte zeminini PU self-level kaplama için uygun hale getirmek amacı ile kullanılan esnek bir macundur.

AVANTAJLARI
✓ %100 soliddir.
✓ Solvent içermez
✓ Esnektir.
✓ Tiksotrop olup uygulaması kolaydır.

UYGULAMA

Uygulama İçin Gerekli Çevre Koşulları
Maksimum ortam nemi %80 olmalı-Ortam sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı-Açık alanlarda uygulamaya başlamadan 24 saat önce, uygulama esnasında ve uygulamadan 24 saat sonra yağmurlu olmamalı-Zemin sıcaklığı o anki şebnemleşme (çiğ düşme) sıcaklığının 3 °C üzerinde olmalı. Ortam sıcaklığı-Ortam Nemi-Şebnemleşme sıcaklığı tablosunu firmamızdan isteyiniz.- INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065 ’in sıcaklığı 15-25 °C arasında olmalı.

Yüzey Hazırlığı
INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065, zemine serilmiş ve kürünü tamamlamış şilteler üzerine uygulanmalı. Yüzey nemli veya ıslak olmamalı. Yüzeyde yapışma kuvvetlerini azaltacak serbest zayıf parçalar, yağ, vaks toz olmamalı.

Karıştırma
INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065, 2 komponentli olup A: B-21:2,5 (ağırlık) oranlarında karıştırılarak kullanılır.2 Komponentli Poliüretan sistemlerde tavsiye edilen karışım oranlarında A ve B komponentlerinin homojen karışımı maksimum performans açısından çok önemlidir. Önce A komponenti karıştırılarak çökme varsa homojen hale getirilir. A komponentinin içine B komponenti dökülür.200-300 d/d bir karıştırıcı ile minimum 3 dakika karıştırılır. Ambalaj çeperleri ve dip tarafları karıştırıcı kanatları ve mala ile iyice sıyrılır. Karışımın kullanım ömrünü uzatmak için hemen yüzeye dökülerek yayılması tavsiye edilir. Eğer yüzeye dökülmeyecek ise yüzey alanı geniş bir kaba mesela geniş bir tavaya alınması tavsiye edilir.

Uygulama
A ve B komponentlerinin homojen olarak karıştığından emin olunmasından hemen INNOPUR SPORT PU PORE SEALER 4065 yüzey hazırlığı yapılmış zemine dökülür ve metal veya kauçuk çek çek ile zemine yayılır. Yayma esnasında çek çeke basınç uygulanarak yüzeydeki fazla INNOPUR SPORT PORE SEALER 4065 sıyrılır ve gözeneklerin iyice doldurulması sağlanır.2 Komponentli Poliüretan sistemler neme karşı daha reaktif olması dolayısı ile uygulamadan sonraki 24 saat boyunca yüzeyin su ile teması önlenmelidir. Aksi halde köpürmeler olabilir.

KARIŞIM KULLANIM SÜRESİ
2 komponentli Poliüretan sistemlerin uygulama koşulları ortam sıcaklığına çok bağlıdır. Aynı zamanda karışımın kullanım süresi karıştırılan miktarına da çok bağlıdır.

Sıcaklığın Artışı İle
-A ve B komponentinin reaksiyonu hızlanır-Hızlı kıvam kazanır ve bu yüzden daha çabuk yüzeye yayılmalıdır.

Sıcaklığın Azalması İle
-A ve B komponentlerinin reaksiyonu yavaşlar-Tava ömrü daha uzundur-Akışkanlık azalır. Yoğunluk artışından dolayı daha fazla tüketilir , 2. Komponetli Poliüretan sistemlerde A komponenti ile B komponenti kimyasal reaksiyona girer ve ısı açığa çıkarak karışımın sıcaklığı artar. Karıştırılan miktarın artışı ile sıcaklık artışı daha yüksek ve hızlı olur. Özellikle sıcak günlerde uzun çalışma ve işleme zamanı elde etmek için karışımın hemen yüzeye yayılması önemlidir. Veya karışım yüzey alanı geniş bir tavaya alınabilir veya tartım yaparak küçük miktarlarda karıştırma yapılabilir.

UYGULAMA ARAÇLARI
Düz ağızlı metal veya kauçuk çek çek ile uygulanır.

TEMİZLİK
Yaş iken Tiner 3 ile yapılabilir. Kürünü aldıktan sonra mekanik olarak temizlenebilir.

SARFİYAT
Kullanım miktarı yüzeyin düzgünlüğüne ve kullanılan kauçuk granül büyüklüğüne ve yüzeyin sıkışıklık derecesine bağlı olup kullanım miktarı 0,5-0,8 Kg/m² arasında olabilir.

RENK
Krem rengi

RAF ÖMRÜ
Orijinal ambalajlarında 15-25 ºC arasında kuru koşullarda muhafaza edilmeli. Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı. Bu koşullarda raf ömrü 1 yıldır.

AMBALAJ
A Komponenti 21 Kg Teneke kova B Komponenti 2,5 Kg Plastik bidon

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...