INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER

Ürün Kodu : 21303

INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER

TANIM
INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER-1K, solventsiz, nem kürü, tek bileşenli, şeffaf, UV dayanımlı poliüretan bağlayıcı. Atletizm ve spor oyun alanı uygulamaları için tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli prepolimer bazlıdır, mükemmel UV dayanımı ve renk kararlılığı vardır.

TAVSİYE EDİLEN KULLANIM ALANLARI
✓ Parklar.
✓ Okullar ve çocuk oyun alanları.
✓ Atletizm pistleri
✓ Spor tesisleri.
✓ Açık alan halı ve fayanslar
✓ Sentetik yüzeyler.

ÖZELLİKLERİ
✓ Uzun süreli kap ömrü.
✓ UV dayanımı
✓ Tek bileşen
✓ Hidrolikit kararlılık
✓ Soğuk hava esnekliği
✓ Esneklik
✓ Mükemmel Donma çözülme esnekliği
✓ Mükemmel Bağlama özelliği

UYGULAMA ALANLARI
✓INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER, Renkli EPDM granülleri için nem kürleyici olarak kullanılır.
✓Spor yüzeyleri ve çocuk oyun alanları için yerinde EPDM katmanlarının el ile yapımı için kullanılır.

ÖZELLİKLERİ
Orta viskozite nedeniyle, INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER, EPDM granülleri ile kolayca karıştırılır ve granüllerden akması minimuma indirilir. Özel uygulama alanı nedeniyle INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER, uzun bir işlem süresi sunar, böylece birleşme yerleri oldukça uzun bir süre kolayca ayarlanabilir. INNOPUR SPOR PU ALIPHATIC BINDER iyi renk stabilitesi gösterir. Bununla birlikte, EPDM'in rengine bağlı olarak, kurulu esnek tabakanın küçük renk değişimleri meydana gelebilir.

UYGULAMA
INNOPUR SPOR PU ALIPHATIC BINDER, uygulama esnasında sıcaklığı 15 ve 25 ° C arasında olması gereken tek bileşenli bir malzemedir. Uygulama alanının sıcaklığı, mevcut çiğlenme noktası sıcaklığının en az 3 ° C üzerinde olmalıdır. Bir EPDM tabakasının döşenmesi için, yaklaşık 300 devir / dakika hızında, 3-5 dakika boyunca dönen bir zorunlu karıştırıcı kullanarak EPDM (tane büyüklüğü 1-3.5 mm) ve INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER’i karıştırın. Karıştırıcının, karıştırma kabının yanlarına ve alt alanlarına ulaştığından emin olun. Malzeme mala ile uygulanır. İyi yüzey dayanımı elde etmek için, kauçuk granül paspasın iyice sıkıştırılması gerekir. Gerekirse bir sıkıştırma silindiri kullanın. İyi malalanması ve sıkıştırılması gereken inşaat derzlerine (örneğin EPDM rengini değiştirirken) özel dikkat gösterilmelidir. Aksi takdirde, daha sonra yüzeyde çatlaklara yol açabilecek kusurlar oluşabilir. Önerilen miktarda INNOPUR SPOR PU ALİPATİK BİNERİ azalırsa, mekanik özellikler düşer ve DIN V 18035-6 şartnamelerinin gereklilikleri karşılanmayabilir. Nem, binderin sertleşmesini hızlandıracağı için montajı daha zor ve hatta imkânsız hale getirecek ve düzensiz bir yüzeye ve zayıf bir mat oluşmasına yol açacak şekilde kauçuk granülleri kuru olmalıdır. INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER'in çalışma ömrü ve sertleşme süresi ortam, malzeme ve yüzey sıcaklığının yanı sıra nemden de etkilenir. Düşük sıcaklıklarda ve nemde, reaksiyon süresi daha uzun kap ömrü, yeniden kaplama aralığı ve açık kalma süresiyle sonuçlanır. Aynı zamanda, artan karıştırma süresi ve daha yüksek tüketim gerektiren viskozite artar. Yüksek sıcaklıklarda ve nemde, reaksiyonun hızı artar ve bunun tersi doğrudur.

Nemin %40'ın altında olması gerekir, kabul edilemez sertleşme sürelerini önlemek için elastik tabakanın kalitesini olumsuz etkileyebilecek paspasın suyla dikkatlice sislenmesi gerekli olabilir. Düşük sıcaklıklarda, katalizör kullanımıyla sertleşme hafifçe hızlandırılabilir. İhtiyaç duyulan katalizörün miktarı çevre koşullarına bağlıdır ve iş sahasında tanımlanması gerekir ve günlük olarak değişebilir. Bir kılavuz olarak, bağlayıcı yüzdesi olarak ağırlıkça %0,2 oranında ACCELERATOR kullanılabilir. Bir EPDM katmanının kurulumu için INNOPUR SPORT PU ALIPHATIC BINDER-1K ile kullanım için test edilmiş ve uygun olduğu gösterilen EPDM granüllerinin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

TEMİZLİK
Yeniden kullanılabilir aletler, kürleşme gerçekleşmeden önce CLEANER veya diğer uygun çözücülerle (örneğin butil asetat) dikkatlice temizlenmelidir. Sertleşmemiş malzemeler üzerinde asla temizleyici olarak su veya alkol çözücü kullanmayın.

ALTYAPI ŞARTLARI
INNOPUR SPOR PU ALIPHATIC BINDER normalde yerinde monte edilmiş bir şok pedi üzerine bir EPDM katmanının kurulumu için koşullu olarak UV'ye dirençli bir bağlayıcı olarak kullanılır. Uygulama alanının sıcaklığı, mevcut çiğlenme noktası sıcaklığının en az 3 ° C üzerinde olmalıdır

PAKETLEME
INNOPUR SPOR PU ALIPHATIC BINDER 20 kg plastik kovalarda veya 215 kg metal varillerde temin edilir

DEPOLAMA
Orijinal kapalı ambalajında, kuru koşullarda, 5-25 ° C sıcaklık aralığında saklayın. Ambalajları doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Kullanmadan önce, kova / varil üzerindeki "Son kullanma" tarihine bakınız.

AMBALAJ
215 Kg

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...