INNOPUR COURT FLOOR AC-310

Ürün Kodu : 21105

INNOPUR COURT FLOOR AC-310

TANIM
INNOPUR COURT FLOOR AC-310, quartz dolgu içermeyen %100 akrilik latex bağlayıcılı, talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli saf bir kaplamadır.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR COURT FLOOR AC-310 Kauçuk squeege aparatla veya rulo ile uygulanması zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur. Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir.

Düşük sıcaklık veya yüksek nem kuruma zamanını arttırır.Maksimum yüzey sıcaklığı 60˚C dir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
INNOVA Tenis Kort Sistemlerinden birinin uygulanması öncesinde yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmış olması gerekir. Eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar, yağ ve gres artıkları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır, INNOPUR PRECOAT uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

YÜZEY TAMİRATLARI
Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir. Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben INNOPUR Akrilik Tamir Binderi ile tamir edilmelidirler.

UYGULAMA REHBERİ
Uygulama
INNOPUR COURT FLOOR AC-310 ‘ün uygulaması kauçuk squeege ile zemine aynı yönde olmak üzere yapılmalıdır. Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir. Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade dilmemelidir. Malzeme rulo ile yapılacak uygulamalar içinde elverişlidir.

Kuruma ve Kürlenme Zamanı
INNOPUR COURT FLOOR AC-310 iki kat uygulanması halinde kuruma için katlar arasında en az 4 saat beklenmeli, son kattan sonra tam kürlenme için en az 24 saat geçmelidir.

TEMİZLİK
Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Hava Şartları
INNOPUR COURT FLOOR AC-310 kesinlikle yağmurlu havalarda (yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14˚C maksimum 60˚C olmalıdır.60˚C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İç mekân uygulamaları
İç mekanlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir. İç mekanlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır.

Dondan koruma
INNOPUR COURT FLOOR AC-310 su bazlı akrilik bir polimer olduğundan depolama ve sevkiyat anında donmaktan korunmalıdır

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...