INNOPUR COURT FLOOR AC-300

Ürün Kodu : 21104

INNOPUR COURT FLOOR AC-300

TANIM
INNOPUR COURT AC-300 özel granülimetrik ince 40-60 mikron quartz dolgulu %100 akrilik latex bağlayıcılı, ince tekstür görünümlü , talebi halinde özel renkleride üretilebilen, yüksek kaliteli bir kaplamadır.

KULLANIM YERLERİ
INNOPUR COURT AC-300 oyun hızını kontrol etmek amacıyla ince quartz ile formule edilmiştir.Kauçuk squeege aparatla veya rulo ile uygulanması quartz granüllerin zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımın sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur.Ayrıca mevcut boyalı tenis kortu zeminlerinde yenileme amaçlı da kullanılabilir.

Düşük sıcaklık veya yüksek nem kuruma zamanını arttırır. Maksimum yüzey sıcaklığı 60˚C dir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
INNOVA Tenis Kort Sistemlerinden birinin uygulanması öncesinde yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 gün, yeni beton yüzeyler minimum 28 gün kürünü yapmş olması gerekir.Eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar, yağ ve gres artıkları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır, INNOCUR PRECOAT uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

YÜZEY TAMİRATLARI
Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır.Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir .Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben INNOcur Akrilik Tamir Binderi ile tamir edilmelidirler.

SARFİYAT
INNOPUR COURT AC-300‘ün maksimum sulandırma oranı 3:1 dir.1 kg. ürünle tek katta 3 m2 yer kaplanabilir.Ancak yinede sarfiyat yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.

Karışım Oranları
INNOPUR COURT AC-300 25 kg SU 6 kg

UYGULAMA REHBERİ

Uygulama
INNOPUR COURT AC-300 ‘ün uygulaması kauçuk squeege ile zemine aynı yönde olmak üzere yapılmalıdır.Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir.Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade dilmemelidir.Malzeme rulo ile yapılacak uygulamalar içinde elverişlidir.

Kuruma ve Kürlenme Zamanı
INNOPUR COURT AC-300 iki kat uygulanması halinde kuruma için katlar arasında en az 4 saat beklenmeli, sonkattan sonra tam kürlenme için en az 24 saat geçmelidir.

TEMİZLİK
Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Hava Şartları
INNOPUR COURT AC-300 kesinlikle yağmurlu havalarda (yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14˚C maksimum 60˚C olmalıdır.60˚C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İç mekan uygulamaları
İç mekanlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir.İç mekanlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır.

Dondan koruma
INNOPUR COURT AC-300 su bazlı akrilik bir polimer olduğundan depolama ve sevkiyat anında donmaktan korunmalıdır

Ürün Gruplarımız Temelden çatıya, Ahşaptan metale, Denizden karaya, Spordan sağlığa,
25 YILLIK TECRÜBE İLE, YAŞAMIN HER ALANINDAYIZ...