TAHTA TAKLİDİ POLİÜRETANLAR

İNNOVATE TD-201 dekoratif parçalar, oyuncak, model, mobilya aksesuarları ayna mobilya parçaları maket oyuncaklar ve çok daha fazla uygulama alanları için şişmeyen ağaç yoğunluğunda düşük viskositeli(kıvamlı) tahta taklidi poliüretan sistemdir. Açık silikon kalıplarda detayları düşük viskozitesi(kıvamı) sayesinde doldurabilir ve kısa sürede sertleşerek ikinci döküm için olanak sağlar.

KALIP HAZIRLAMA

Döküm yapılacak kalıplar kirden ve tozdan arındırılmalıdır. Kesinlikle nemli olmamalıdır. Silikon kalıplarda kalıp ayırıcı ve wax türevi maddeler kullanılmamalıdır.

KARIŞTIRMA

Kullanmadan önce A ve B komponentini iyice karıştırınız. A komponentinin üstünde ayrışma olacağı için tek bir sıvı olana kadar ambalajın altı da dahil olmak üzere elektirikli mikser ile karıştırılmalıdır. El ile uygulamalar için dökülecek parça ağırlığı kadar malzeme uygun oranda tartılarak elektirikli el mikseri ile karıştırılır. Mikser dönerken ürünün içine hava taşımasından dolayı malzemenin rengi sütlü kahve görüntüsünde tek renk olana kadar karıştırma yeterli olacaktır. El ile uygulamalarda A komponenti çok kısa sürede ayrışacağı için mümkün olduğunca her kullanımda karıştırılması faydalı olacaktır. Makina uygulamaları için karıştırıcıların çalışır ve bu ürünü karıştıracak uygun mimariye sahip olması gerekir.

DEPOLAMA

Poliüretan ürünler neme çok duyarlıdırlar bunun için A ve B Komponentleri kullanılmadıkça ambalaj kapakları kapalı tutulmalıdır. Nem alan ürünler kürlenirken şişme yapar. Orijinal ambalajı açılmamış ürünlerin oda sıcaklığında 6 ay raf ömrü vardır.

KULLANIM ALANLARI

-Dekoratif koltuk ve mobilya parçaları
-Bina dış cephe söveleri
-Bina içi söve ve kartonpiyerleri
-Dekoratif ayna çerçeveleri
-Klima kapakları

AVANTAJLARI

-Uzun kullanım süresi ve ayarlanabilir kullanım süresi
-Yüksek güçte vida tutma özelliği
-Kırılmaya karşı oldukça dirençli, sağlam ve sert
-Mükemmel detay alma
-Kolay karışım hesaplaması
-Makina ve elle döküm imkânı
-Kokusuz
-Büyük kütle dökümlerinin el ile yapılabilir olması
-Ahşap işleme makinaları ile işlenebilir ve kesilebilir

KURUMA

Döküm yapıldıktan sonra deformasyonu engellemek için ürünün kurumasını tamamladıktan sonra kalıp içinden çıkartınız. Bir kaç döküm yapılmış sıcak kalıp malzemenin kurumasını hızlandıracaktır. Döküm yapılmamış ve soğuk kalıplar ise ürünün kurumasını ve kalıptan çıkış süresini uzatacaktır.

TEMİZLİK

Kullanımdan çıkan ürün atığı ve kullanılan araçların temizliği ürün yaşken uygun bir çözücü ile temizlenebilir. Sertleşmiş ürünü çözücü ile temizlemek mümkün olmayacağından mekanik olarak temizliği yapılmalıdır.

GÜVENLİK

Koruyucu elbise, gözlük ve eldiven giyilmelidir. Deri ile temasdan sakınılmalıdır. Göze, ağıza veya buruna kaçması durumunda en az 15 dakika bol su ile yıkanmalı ve gerekirse tıbbi yardım istenmelidir.

AMBALAJ

A Komponenti (Poliol) : 50 kg plastik fıçı B Komponenti (Sertleştirici) : 50 kg plastik bidon

tahta taklidi poliüretan, tahta taklidi poliüretan