INNOPUR SPORT TOP COAT MAT

INNOPUR SPORT TOP COAT MAT

INNOPUR SPORT TOP COAT MAT,

İki komponentli alifatik poliuretan esaslı ,solvent içeren ,esnek,texture yüzey oluşturan,UV ve hava koşullarına dirençli renklendirilmiş son kat mat kaplamadır.

KULLANIM YERLERİ

INNOPUR SPORT TOP COAT MAT, aşınma direnci,UV dayanımı ve mat görünüm istenen beton,poliüretan ve epoksi zeminler üstüne son kat mat kaplama olarak kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yoğunluk(Karışım) gr/cm³ 25 ºC 1,3 Zemin veOrtam Sıcaklığı °C 10-30
Karışım Oranı Ağırlıkca 4/1 MaksimumOrtam BağılNemi % %80
Katı Madde % 75      
Tava Ömrü 25°C Saat 1      
Tekrar KaplamaSüresi 20 °C’da Min.24 SaatMax.3 Gün      
DokunmaKuruması Saat 1 gün      
YürünebilirDuruma Gelme Gün 2      
Tam HizmeteAçılma Gün 5 gün      

UYGULAMA

Uygulama İçin Gerekli Çevre Koşulları

-Maksimum ortam nemi %80 olmalı-Ortam sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı-Açık alanlarda uygulamaya başlamadan 24 saat önce ,uygulama esnasında ve uygulamadan 24 saat sonra yağmurlu olmamalı-Zemin sıcaklığı o anki şebnemleşme (çiğ düşme) sıcaklığının 3 °C üzerinde olmalı.Ortam sıcaklığı-Ortam Nemi-Şebnemleşme Sıcaklığı tablosunu firmamızdan isteyiniz.

Uygulama İçin Gerekli Zemin Koşulları

-Zemin sıcaklığı 10-30 °C arasında olmalı.Solvent içermeyen yüzey kaplama sistemlerinin son katı 3 gün içinde atılmalıdır.Eskiden uygulanmış zemin üzerine son kat mat boya atılacak ise veya tekrar kaplama süresi aşılmış ise gerekirse zımpara işlemi yapılmalıdır.

Yüzey Hazırlığı

Zemin yüzeyi kuru,temiz sağlam ve yüke dayanan yapıda olmalı.Yüzeyde yapışma kuvvetlerini zayıflatacak yağ,vaks,gres,su iticiler,tutunmamış kolayca kalkabilen serbest parçalar ve tozu uygun bir yöntem ile temizlenerek uzaklaştırılmalıdır

Karıştırma

İNNOPUR SPORT TOP COAT MAT, Çift komponentli olup A:B-4:1 (ağırlık) oranlarında karıştırılarak kullanılır.2 Komponentli poliüretan sistemlerde tavsiye edilen karışım oranlarında A ve B komponentlerinin homojen karışımı maksimum performans açısından çok önemlidir.Önce A komponenti karıştırılarak çökme varsa homojen hale getirilir..A komponentinin içine B komponenti dökülür.200-300 d/d bir karıştırıcı ile minimum 3-4 dakika karıştırılır.Ambalaj çeperleri ve dip tarafları karıştırıcı kanatları ve mala ile iyice sıyrılır. Tekrar 1 dakika daha karıştırılır.Belirlenmiş miktarda özel kurutulmuş kuvars kumu katılarak ilave bir 2-3 dakika daha karıştırılır.

Uygulama

A ve B komponentlerinin homojen olarak karıştığından emin olunmasından hemen sonra rulo ile uygulmaya geçilir.Minimum 2 kat uygulama yapılmalıdır.

KARIŞIM KULLANIM SÜRESİ

2 komponentli polyuretan sistemlerin uygulama koşulları ortam sıcaklığına çok bağlıdır.

Sıcaklığın Artışı İle;

-A ve B komponentinin reaksiyonu hızlanır-Hızlı kıvam kazanır ve bu yüzden daha çabuk yüzeye yayılmalıdır.

Sıcaklığın Azalması İle;

-A ve B komponentlerinin reaksiyonu yavaşlar-Tava ömrü daha uzundur-Akışkanlık azalır.Yoğunluk artışından dolayı daha fazla tüketilir.2 Komponentli Poliüretan sistemlerde A komponenti ile B komponenti kimyasal reaksiyona girer ve ısı açığa çkarak karışımın sıcaklığı artar.Karıştırılan miktarın artışı ile sıcaklık artışı daha yüksek ve hızlı olur.Özellikle sıcak günlerde uzun çalışma ve işleme zamanı elde etmek için karışımın hemen yüzeye yayılması önemlidir.Karışım tam ambalaj yapılmış ise daha küçük hacimli kaplara alınabilir veya yüzey alanı geniş kablara alınabilir veya daha az miktarlarda (tartarak) karışım yapılarak bu etkiler minimize edilebilir.Bu sebeplerden dolayı INNOPUR C-601  ‘in stok sıcaklığı 15-25 °C arasında olmalıdır..

UYGULMA ARAÇLARI

Rulo ile uygulaması yapılır.

SARFİYAT

100-150gr/ m²

RENK

Lütfen firmamız ile görüşün.

TEMİZLİK

Yaş iken Tiner ile yapılabilir.Kürünü aldıktan sonra mekanik olarak temizlenebilir.

RAF ÖMRÜ

Orijinal ambalajlarında 15-25 ºC arasında kuru koşullarda muhafaza edilmeli.Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı.Bu koşullarda raf ömrü 1 yıldır.

AMBALAJ

A Komponenti 12 Kg Teneke kova

B Komponenti 3  Kg Teneke bidon

1 takım 15 kg

SINIRLAMALAR/EN İYİ PERFORMANS İÇİN

– İNNOPUR SPORT TOP COAT MAT ‘ı kesinlikle ıslak ve nemli yüzeylerde uygulamayınız.

-El ile karıştırmayın.Mutlaka mikser kullanınız.

-Verilen karıştırma oranlarında ya tam ambalaj kullanın yada terazide tartarak kullanınız.

-Uygulamadan sonraki 24 saat kaplamayı su ile temasından koruyunuz

Post author