Poliüretan Otopark Zemin Kaplama

Otopark zemin lerinde kullanılan Poliüretan Kaplamalar, hem binaya bindirdiği yükün az olması, hem de uzun ömürlü, kolay temizlenebilen, bina ve zemin oynamasına karşı, çizilme direnci yüksek ve toz yaratmayan yüzeyler olması sebebiyle tercih ediliyor.  Son 5 yıldır dünyada ülkemizde  özellikle pek çok otomobil firmasının yanı sıra alışveriş merkezleri konut otoparkları fabrikalar ve daha bir çok açık ve kapalı otoparklarda poliüretan zemin kaplamaları kullanılmaya başlanmıştır.

Açık ve kapalı otoparklarda birçok farklı poliüretan otopark zemin kaplama sistemleri uygulanabnilmektedir. İsteğe bağlı olarak düz ve parlak yada tekstürlü (portakal kabuğu ) desenli uygulamalar yapılmaktadır. Mecvut zeminin tozumaması zemin güçlendirmesinde yüksek mukavemet sağlayarak su geçirimsiz yek pare istenilen her renkte uygulamaları yapılmaktadır.

Otoparklarda poliüretan zemin  kaplamasının en büyük avantajları tozumayı önlemesi ve sürücüler ve yayalar için yön ve yönlendirme işaret ve çizgilerinin belirgin halde ortaya cıkmasıdır.

Avantaj ve Özellikleri

-Yaya ve araç tarfiğine müsaittir.

-Tamiri mümkündür.

-Temizlenmesi kolay hijyenik ve pratiktir.

-Tozumasız ve estetik bir ortam oluşmasını sağlar

-Su geçirimsiz olduğundan su izolasyon görevide yapar

-Ortalama film tabaka kalınlığı 1.mm- ile 3mm arasında değişir.

-Geniş renk seçenekleri ile dekoratif uygulamalar için uygundur.