KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ kauçuk zemin

Kauçuk zemin kaplama;

Kauçuk zemin kaplamalar şok emici özellikte süspansiyon sağlaması özelliğine sahip, istenilen renk ve desende, aşınma direnci yüksek renk atmaya karşı anti oksidantlarla desteklenmiş, açık hava şartlarına uygun esnek yapıdadır.

Kullanım alanları koşu yolları, çocuk oyun alanları, parklar, fitness alanları, kreş bahçeleri, garaj ve nizamiye girişleri, havuz kenarları ve spor alanları (Basketbol, voleybol, futbol ve tenis sahaları ) açık ve kapalı alanlar, atış poligonları, hayvan altlıkları, at padokları, at haralarının içine ve altlarına kullanılmaktadır.

Bu malzemeler granül kauçukların poliüretan esaslı bağlayıcı karıştırılarak mamül malzeme (karo – parke) haline getirmek sureti ile üretilmektedir. Uygulaması beton zemin üzerine çift komponentli yapıştırıcılarla yapıştırılarak yapılmaktadır.

Karo (Kare) plaka, EPDM / SBR rulo halı, blok ve tekli kauçuk kilit taşı şeklinde 20 mm ile 50 mm arasında değişik kalınlıklarda ve renklerde pres baskı yöntemi ile ürettiğimiz zemin kaplamalarıdır.

Esnek; Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin bir çok farklı renk seçeneği ve deseni mevcuttur. Ticari tesislerde kullanılan iç zemin materyalleriyle uyum içinde kullanılabilir.

Kaymaz; Kauçuk zeminler yoğun kullanım alanlarında, ıslak zeminlerde kayma riskini azaltır, bu yüzden kauçuk işlemi yapılan mekanda yürüme güvenliğinizi sağlar.

Kalıcı; Kauçuk zeminler yoğun kullanım alanlarında kullanıma dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. Hava koşullarına dayanıklıdır, aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yoğun kullanım alanlarına döşenen kauçuk zeminlerin yenilenme gereksinimi yoktur.

Darbelere dayanıklı; Kauçuk zeminde yürümek diğer zemin kaplama çeşitlerine göre yürümekten daha konforlu ve esnektir, düşme durumunda vücudun aldığı darbe etkisini azaltır.Sporcular da eklem ve yan bağları yaralanmaktan korur. Kauçuk zeminler ses emici özelliğine sahip olmalarından dolayı adımlardan ve tekerlekli aletlerden çıkan gürültüyü en aza indirir.

Kullanım alanı; Kauçuk zemin dünyada yüzlerce stadyumlarda, spor ve eğlence tesislerinde, okullar ve üniversitelerde, kamularda ve askeri kuruluşlarda, hastanelerde, bakım evlerinde, çocuk parklarında, endüstriyel tesislerde, ticari kuruluşlarda, ofislerde, perakende ve ulaşım tesislerine ve bir çok alanda kullanılmaktadır.

Uygulama; Yapıştırıcı malzeme ile kolay uygulanıp ve uygun maliyette uzun ömürlü yüzeyler yaratılır. Kolay ve hızlı döşenir

Özellik; Kauçuk zemin kaplama kullanımı doğal kaynakların korunması adına olumludur. Kauçuk zemin kaplama ürünleri çevreye zarar vermeyen ve geri dönüşüm yapılabilen ürünlerdir. İnsan sağlığına karşı tehditler oluşturmaz