INNOPUR PU PRESS BINDER

INNOPUR PU PRESS BINDER

INNOPUR PU PRESS BINDER, kaucuk binder

Poliüretan esaslı tek bileşenli, solvent içermeyen pres tipler için sbr, epdm kauçuk binder bağlayıcı malzemedir. Kimyasal etkilere, Fiziksel gerilimlere ve minör zemin hareketlerine dayanıklı bir yapıya sahiptir.

AVANTAJLARI
INNOPUR PU PRESS BINDER, Poliüretan esaslı, tek bileşenlidir. Solventsizdir. Şok emici tabakanın içindeki lastik granüllerin bağlayıcısı olarak kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk: Açık sarı
Viskozite: 4.500 mPas (+25°C)
Yoğunluk: 1,10 g/cm³
Tam kürlenme : 7 Gün
Kuruma(Kalıp):120 C de 8-15 Dk

UYGULAMA ALANLARI
Pres tipi sbr veya epdm kara kauçuk, halı rulo v.b gibi ürünler

Parklar

Çocuk  oyun alanları

Spor zeminlerde ve yürüyüş parkları

Okul oyun sahaları

Garaj ve  teraslar

Kauçuk paspas ve kauçuk karo yapımı

Hız tümsekleri

Ses  sönümlenmesi gereken zeminler

ÖZELLİKLERİ
Kauçuk granülleri mükemmel  yapıştırır

Mükemmel  esneklik sağlar

Suya dayanıklıdır

Nemle  hızlı kürleşir

Solvent içermez

KULLANIM ŞEKLİ

Bağlayıcıdaki kürleşme reaksiyonu atmosferik nemle gerçekleştiği için ortamın sıcaklık ve nem miktarı önemlidir. Kürleşme zamanı havanın nem ve sıcaklığına göre farklılık gösterebilir. Yüksek nem ve yüksek sıcaklık kürleşme süresini azaltırken; düşük sıcaklık ve düşük nem kürleşme zamanını artırabilir. Kauçuk granüldeki nem miktarı da önem taşımaktadır.

Binder, 20°C-35 °C sıcaklık ve % 50- %80 nem arasındaki kullanımlar için uygundur.  SBR veya EPDM kuru granüllerle %4-6 binder ve %95-96 kauçuk granül oranında karıştırılabilir. Karışım, temiz ve kuru bir mekanik mikserde kauçuk granüllerin tamamının bağlayıcı ile ıslanıp homojen şekilde karıştırılması ile edilmektedir. Mikserdeki karışma süresi karışan granül ve bağlayıcı miktarına göre değişebilmektedir.

Uygulamaya başlamadan önce bağlayıcının uygunluğuna karar verebilmek için sıcaklık ve nem ölçümü yapılmalıdır. Karışım, ıslak zemine uygulanmamalıdır. Hava yağışlı iken karışım hazırlanmamalı ve uygulama yapılmamalıdır.

AMBALAJ
200 kg (net) sac varil

UYGULAMA
%6-%8 arası oranlarda bağlayıcı karıştırılarak ürünün kalınlığına göre 5 dak ile 20 dak arasında 120C – 160C ısıda preslenir

DEPOLAMA
Malzemeler sıcaklığı kontrol edilebilen ve 10 -30°C’de tutulan depolarda saklanmalı, gün ışığından ve rutubetten korunmalıdır. Malzemeler açık alev ve yangın tehlikesi oluşturabilecek kaynaklardan uzakta tutulmalıdırlar. Bu koşullarda malzeme, açılmamış ambalajında üretim tarihinden itibaren 8-12 ay süre ile özelliklerini koruyacaktır.

Post author