INNOPUR PU SPORT BINDER

INNOPUR PU SPORT BINDER

INNOPUR PU SPORT BINDER,  binder

Spor sahaları için üretilmiş esnek yapıda, eksiz zemin uygulamalarında kullanılan şiltelerin zemine yapıştırılması için tasarlanmış, poliüretan esaslı tek bileşenli, solvent içermeyen dökme tipler için sbr, epdm kauçuk bağlayıcı binder malzemedir. Kimyasal etkilere, Fiziksel gerilimlere ve minör zemin hareketlerine dayanıklı bir yapıya sahiptir.

AVANTAJLARI

İNNOPUR PU SPORT BİNDER, Poliüretan esaslı, tek bileşenlidir. Solventsizdir. Şok emici tabakanın içindeki lastik granüllerin bağlayıcısı olarak kullanılır.Eksiz zemin uygulamalarında kullanılan şiltelerin zemine yapıştırılmasında kullanılır.Yapıştırılan yüzeylerin yüzey yapıları benzer ya da farklı olabilir.Kimyasal etkilere, Fiziksel gerilimlere ve minör zemin hareketlerine dayanıklı bir yapıya sahiptir.Tabandan ısıtmalı zeminlerde rahatlıkla uygulanabilir. Elastiktir. Çok amaçlıdır. Her türlü zemin üzerine ve iç/dış mekanlarda kullanılabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk: Şeffaf cam
Viskozite: 4.500 mPas (+25°C)
Yoğunluk: 1,10 g/cm³
Döküm öncesi kuruma : 5-6 saat (+20°C)
Döküm sonrası kuruma : 24 saat (+20°C)
Tam kürlenme : 7 Gün
Saklama ve servis ısısı: 25°C

UYGULAMA ALANLARI
Endüstriyel kauçuk kaplamalar,spor sahaları,park bahçe çocuk oyun alanları,dekoratif kaplamalar

ÖZELLİKLERİ
-Solventsiz
-Yüksek yapışma gücü
-Hava koşullarına ve neme karşı dirençli.Servis ısısı +20°C dir.

-SBR ve EPDM Granüllerde : % 12 oran ile yüksek bağlama gücün sahiptir.
-Şeffaf cam renginde olduğundan dolayı granüllerin mevcut rengini asla değiştirmez.

KULLANIM ŞEKLİ

Bağlayıcıdaki kürleşme reaksiyonu atmosferik nemle gerçekleştiği için ortamın sıcaklık ve nem miktarı önemlidir. Kürleşme zamanı havanın nem ve sıcaklığına göre farklılık gösterebilir. Yüksek nem ve yüksek sıcaklık kürleşme süresini azaltırken; düşük sıcaklık ve düşük nem kürleşme zamanını artırabilir. Kauçuk granüldeki nem miktarı da önem taşımaktadır.

Binder, 20°C-35 °C sıcaklık ve % 50- %80 nem arasındaki kullanımlar için uygundur.  SBR veya EPDM kuru granüllerle % 18-20 binder ve %80-85 kauçuk granül oranında karıştırılabilir. Karışım, temiz ve kuru bir mekanik mikserde kauçuk granüllerin tamamının bağlayıcı ile ıslanıp homojen şekilde karıştırılması ile edilmektedir. Mikserdeki karışma süresi karışan granül ve bağlayıcı miktarına göre değişebilmektedir.

Uygulamaya başlamadan önce bağlayıcının uygunluğuna karar verebilmek için sıcaklık ve nem ölçümü yapılmalıdır. Karışım, ıslak zemine uygulanmamalıdır. Hava yağışlı iken karışım hazırlanmamalı ve uygulama yapılmamalıdır.

Uygulamadan önce uygulama yüzeyinde toz, yağ ve kirlilik olmamalıdır. Uygulamadan 24-48 saat sonra tam kuruma gerçekleşmektedir. Bütün yüzeyde eşit yapışma sağlayabilmek için uygulamadan önce astar uygulanabilir.

AMBALAJ
200 kg (net) sac varil

DEPOLAMA
Malzemeler sıcaklığı kontrol edilebilen ve 10 -30°C’de tutulan depolarda saklanmalı, gün ışığından ve rutubetten korunmalıdır. Malzemeler açık alev ve yangın tehlikesi oluşturabilecek kaynaklardan uzakta tutulmalıdırlar. Bu koşullarda malzeme, açılmamış ambalajında üretim tarihinden itibaren 8-12 ay süre ile özelliklerini koruyacaktır.

Post author