ATLETİZM PİSTİ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ atletizm pisti

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHALARI ve OYUN ALANLARI EPDM TARTAN ZEMİN KAPLAMASI

Tenis, basketbol, voleybol, futbol ve diğer top oyunlarından atletizm yarışmalarına kadar değişik sporlar ile çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve EPDM kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya karşı çok dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması kasları sertleştirmez ; sporcuların daha az yorulmalarını sağlar.Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir. Özel finişer makinalar ile 10 mm kalınlığında tek kat veya 8+5 çift kat olarak uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişher makine tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.

EKONOMIK, ÇOK AMAÇLI SPOR SAHALARI ve OYUN ALANLARI EPDM TARTAN ZEMİN KAPLAMASI

Her tür spor sahası ve antrenman sahaları, çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı ekonomik bir kaplama sistemidir.Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem elastikiyeti, dayanıklılığı ve çivi mukavemeti özelliklerinin yüksek olması nedeni ile ulusal atletizm yarışmaları pistleri için de ekonomik bir çözüm getirir.Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir.Özel finişher ve sprey makinaları ile 10 mm kalınlığında üç kat olarak uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişher makine tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA ELASTIKIYETI YÜKSEK EPDM TARTAN ATLETİZM PİSTİ KAPLAMASI

Uluslararası atletizm pisti yarışmaları için gerekli standartlara uygun, poliüretan ve kauçuk esaslı bir pist kaplama sistemidir.Son derece dayanıklı olan bu sistemin elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri sistemi her tür atletizm yarışmalarına ve antrenman çalışmalarına uygun kılar. Yüksek gerilme ve yırtılma direncine sahip olması nedeni ile çivi mukavemeti özelliği mükemmeldir. Çoğunlukla 12 ila 18 mm kalınlıklarda uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan özel finişer makina muntazam kalınlıkda bir alt tabaka ve düzgün bir üst yüzey sağlar.DIN, IAAF ve diğer uluslararası standardlarda istenilen özelliklere uyması için sistemin koşu sektörlerinde 13 mm, üç adım, uzun ve yüksek atlama ile cirit atma sektörlerinde 17mm kalınlıkda olması ve su geçirgen bir alt yapı üzerine tatbikatı tavsiye edilmektedir