ATIŞ POLİGONU ZEMİN KAPLAMASI YAPIMI atış poligonu

Atış poligonu zemini öncelikle her türlü kirlerden, tozlardan ve nemden arındırılmış olan beton zemine İNNO PRIMER anti nem astarı malzemeden bir kat 0,200 kg/m2 olmak üzere rulo yardımı ile uygulama yapılır. Astar tabakadan sonra zemine 43 mm kalınlığında 50×50 cm veya 100×50 cm ölçülerinde kauçuk plaka ve metre kareye 1 Kg poliüretan tutkal ( İNNOPUR RUBBER ADHESİVE ) kullanılarak yapıştırılır. Kauçuk malzeme mermi çekirdeklerini sektirmeden ve yutacak özelliğinde olmalıdır.

Elde edilen siyah renkli tabakanın üzerine İNNOPUR SPORT SEALER sealer kodlu gözenek doldurucu macun ile dolgu yapılır. Sealer macun metrekarede yaklaşık 1,5 kg kullanılır. Sealer katman kuruduktan sonra gerek görülür ise zımpara işlemi yapılarak yüzey düzeltilir. Sealer tabakanın üzerine 3 mm veya 7 mm kalınlık olacak şekilde, başka bir deyişle metrekarede 3 kg İNNOPUR SPORT SELF. malzemesi kullanılarak poliüretan tabaka oluşturulur.

Poliüretan katmanın kurumasından sonra, yine poliüretan esaslı, gözleri yormayan, İNNOPUR SPORT TOPCOAT mat görünümlü sonkat boya kaplama uygulaması yapılır. Son kat boya kuruduktan sonra istenilen renkte çizgileri çizilerek atış poligonu zemini kullanıma hazır hale getirilir.

Atış poligonu salonlarında kullanılan bu sistemler de kesinlikle ek yeri olmaz zeminde tamamen yek pare bir yüzey sağlanır. Temizliğinin kolay olması ve hijyenik olmasından dolayı bu sistemin tercih edilme sebepleridir. Bu durumda zemine yapışan barut tozları kolaylıkla temizlenebilir. Zemin haki yeşil renkte veya açık gri renkte olmalıdır.